Gra PS4 Days Gone - gra ps4, gry na playstation, gry playstation, gry ps4 View larger

Gra PS4 Days Gone

zł 129.00

-zł 20.00

zł 149.00

5 / 5
Gra PS4 Days Gone - gra ps4, gry na playstation, gry playstation, gry ps4 Gra PS4 Days Gone - gra ps4, gry na playstation, gry playstation, gry ps4 Gra PS4 Days Gone - gra ps4, gry na playstation, gry playstation, gry ps4 Gra PS4 Days Gone - gra ps4, gry na playstation, gry playstation, gry ps4 Gra PS4 Days Gone - gra ps4, gry na playstation, gry playstation, gry ps4

gra ps4, gry na playstation, gry playstation, gry ps4Polskie napisy i dialogi

gra ps4, gry na playstation, gry playstation, gry ps4Angielskie napisy i dialogi

 • platforma : PS4
 • gatunek : gra akcji
 • kategoria wiekowa : 18 lat
 • nośnik : Blu-ray

Czytaj pełny opis

Oblicz ratę Gra PS4 Days Gone - gra ps4, gry na playstation, gry playstation, gry ps4

Fabuła

Akcja Days Gone rozgrywa się w dwa lata po wybuchu globalnej pandemii wirusa, który zamienił miliony ludzi w bezmyślne stworzenia, nazywane przez ocalałych „freakers”. Głównym bohaterem jest były członek gangu motocyklowego i łowca nagród, Deacon St. John. Mężczyzna próbuje poradzić sobie ze stratą miłości życia oraz kompletnym rozpadem znanego mu świata. Motywem przewodnim ma być przetrwanie, a nie szukanie lekarstwa na chorobę i ratowanie świata. Przedstawiając swoją opowieść, gra często powraca do przeszłości – czasów sprzed pojawienia się wirusa, który zdziesiątkował ludzkość. Pojawia się także wątek organizacji NERO (National Emergency Response Organization), która próbowała poradzić sobie z pandemią – niestety bezskutecznie. Wybory podejmowane przez gracza mają wpływ na kształt historii.

Mechanika

Days Gone na platformę PS4 to klasyczna przygodowa gra akcji, w której kamera znajduje się stale za plecami głównego bohatera. Podczas rozgrywki eksplorujemy obszerną sandboksową mapę, wykonujemy zadania (główne i poboczne – np. czyszczenie obozów z bandytów czy polowanie na zwierzęta) i walczymy z wrogami – zarówno ludźmi, jak i z rozmaitymi rodzajami groźnych ofiar wirusa. Ci ostatni często poruszają się w hordach liczących nawet kilkaset osobników, a do tego posiadają własne potrzeby i regulujący ich zachowanie cykl dobowy. Ciekawym detalem urozmaicającym zabawę jest częściowa interaktywność otoczenia – mamy możliwość m.in. popychania przeciwników na obiekty lub przecinania lin podtrzymujących ścięte drzewa. Twórcy położyli też duży nacisk na taktykę i planowanie – szczególnie w przypadku starć z ludzkimi wrogami.

Walczymy, korzystając z rozbudowanego arsenału, m.in. karabinów maszynowych, shotgunów czy snajperek. Deacon dysponuje również kilkoma specjalnymi umiejętnościami, takimi jak np. spowalnianie czasu w trakcie walki (klasyczny bullet time), czy tzw. survival vision, umożliwiające podkreślanie ważnych przedmiotów i przeciwników, dzięki czemu łatwiej jest dostrzec, co i kto nas otacza – i gdzie mogą kryć się potencjalne zagrożenia. W miarę postępów w rozgrywce bohater może uczyć się nowych rzeczy i stopniowo rozwijać statystyki (takie jak życie czy wytrzymałość).

Gra posiada rozbudowany, ale relatywnie prosty w obsłudze system rzemiosła, na potrzeby którego zbieramy duże ilości przeróżnych materiałów (niektóre z nich są pozyskiwane z freakerów). Duże znaczenie dla rozgrywki ma także motocykl, na którym poruszamy się po mapie. Mamy możliwość dostosowywania jego wyglądu, parametrów technicznych (np. poprzez zmianę opon czy silnika), a także zdobywania innych usprawnień, takich jak torby umożliwiające przewożenie większej liczby przedmiotów. Co ciekawe, nasz stalowy rumak wymaga benzyny, o której zapas trzeba się zatroszczyć, jeśli nie chcemy utknąć na niebezpiecznym pustkowiu.

Tryby gry

Days Gone na PS4 posiada wyłącznie tryb dla pojedynczego gracza.

Ocena 
2019-10-10

gra akcji

jesli lubicie gry akcji to polecam , mojemu chopakowi przypasowala

Napisz recenzję!

Napisz recenzję

Gra PS4 Days Gone

Gra PS4 Days Gone

gra ps4, gry na playstation, gry playstation, gry ps4Polskie napisy i dialogi

gra ps4, gry na playstation, gry playstation, gry ps4Angielskie napisy i dialogi

 • platforma : PS4
 • gatunek : gra akcji
 • kategoria wiekowa : 18 lat
 • nośnik : Blu-ray